Aktualności

10-lecie Nagród im. Jana Machulskiego

19 grudnia 2013
Autor: Maciej Dominiak,
10-lecie Nagród im. Jana Machulskiego

Nagrody im. Jana Machulskiego to projekt polegający na prezentacji, promocji i uhonorowaniu najzdolniejszych młodych filmowców działających do tej pory poza głównym nurtem kinematografii - głównie filmowców przed pełnometrażowym debiutem fabularnym.

W roku 2014 roku odbędzie się 10 edycja Nagród, edycja szczególna, połączona z działaniami upamiętniającymi ich patrona i współtwórcę. W ramach projektu zostaną podjęte inicjatywy mające na celu prezentację i promocję postaw jakimi w swoim życiu artystycznym kierował się Jan Machulski niezwykle wybitny i uznany animator polskiego życia kulturalnego, współautor koncepcji powołania Nagród oraz ich obecny patron.

Podczas imprezy finałowej w 2014 roku, zostaną przygotowane pokazy filmów, wystawa fotograficzna, panel dyskusyjny oraz imprezy artystyczne upamiętniające sylwetkę Jana Machulskiego. Jubileuszowy panel dyskusyjny poświęcony będzie dotychczasowym laureatom Nagród, twórcom po pełnometrażowych debiutach, analizie ich artystycznej drogi i czynników, które przyczyniły się do zawodowych sukcesów.

W trakcie 10. edycji wydarzenia uhonorowani zostaną także uznani artyści, którzy podjęli "ryzyko" współpracy z początkującymi twórcami. W ramach pokazów specjalnych zostaną zaprezentowane
nagrodzone filmy z ostatnich 10 lat.

Szczegóły wkrótce.

oficjalna strona internetowa Nagród:
www.janmachulski.pl

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności