Aktualności

Mateusz Damięcki zaprasza na premierowy pokaz filmów w KINOTECE PKiN

15 czerwca 2019
Mateusz Damięcki zaprasza na premierowy pokaz filmów w KINOTECE PKiN

W niedzielę 16 czerwca 2019 r. odbędzie się uroczysty pokaz filmów stworzonych przez uczestników warsztatów MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. To okazja, aby poznać wykładowców i uczestników warsztatów - wstęp wolny!

 - Tegoroczne spotkania z młodymi ludźmi podczas warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie FILMFORUM przypomniały mi jak ważne jest, byśmy my, wykładowcy, nie tylko potrafili mówić, ale przede wszystkim potrafili słuchać – podsumowuje aktor Mateusz Damięcki, jeden z inicjatorów projektu. - To bowiem, jak będą wyglądały filmy naszej przyszłości nie zależy już od nas, ale od Nich. Dlatego naszym zadaniem jest wsłuchiwanie się w to co mówią Oni, podglądanie jaką obierają drogę - z zasady zawsze słuszną, bo Ich własną. My mamy jedynie obowiązek pomóc Im w posługiwaniu się ogólnodostępnymi narzędziami, które pomogą Im dotrzeć do obranego przez Nich celu.

Krótkometrażowe fabuły osadzone w Warszawie zostały przygotowane pod opieką profesjonalistów branży filmowej. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach scenariuszowych reżysera Kuby Czekaja, trenowali umiejętności aktorskie razem z Mateuszem Damięckim i Grzegorzem Milczarczykiem, poznali podstawy pracy z kamerą pod okiem operatora filmowego Andrzeja Wolfa i wysłuchali wskazówek dotyczących postprodukcji filmowej od montażysty Marcina Kota Bastkowskiego.

Efekty pracy uczestników – cztery filmy warsztatowe - można będzie zobaczyć na dużym ekranie – finał odbędzie się w przestrzeniach kina KINOTEKA w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Film przygotowany przez grupę MASTERCLASS#1, której liderem był Robert Gajzler, opowiada historię dziewczyny z małego miasteczka, która marzy o życiu w Warszawie.

Grupa MASTERCLASS#2 pod opieką Jakuba Bastkowskiego przygotowała horror o wolontariuszce Centrum Transplantologii, którą podczas rutynowego, weekendowego zbierania podpisów zaczepia dziwny nieznajomy. Od tej chwili rozpoczyna się jej koszmar.

Młodzież pracująca nad projektem przy wsparciu Tomasza Ślesickiego w grupie MASTERCLASS#3 zaprezentowała portret dwojga młodych ludzi wywodzących się z różnych środowisk: ulicznego grajka, popełniającego drobne przestępstwa, oraz młodej niewidomej dziewczyny. Początkowo chłopak wykorzystuje fakt, że jest niewidoma, jednak jej zaskakująca pasja intryguje go i zaczynają wspólnie kreować swój intymny świat, czym przykrywają szarą rzeczywistość.

Grupa MASTERCLASS#4 wraz z Filipem Drzewieckim przedstawi historię dwóch sióstr, które przyjechały do wielkiego miasta. Spacer po Warszawie odkryje problemy, z którymi będą musiały się zmierzyć.

Filmy będą miały premierę 16 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00 podczas uroczystego pokazu finałowego w kinie KINOTEKA w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

***

Organizator: FILMFORUM
Partner: VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie
Partner technologiczny: BEiKS Machulski

Projekt „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania (5. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Projekt objęty patronatem programu FILMOTEKA SZKOLNA realizowanego przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny przy wsparciu PISF.

Zobacz galerię zdjęć

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności