Aktualności

Projekt „AdVenture” – reklamy społeczne z Olsztynem w tle

11 grudnia 2018
Projekt „AdVenture” – reklamy społeczne z Olsztynem w tle

Rozmach działań z zakresu edukacji filmowej podczas 5. edycji WAMA Film Festival pobił w tym roku wszelkie rekordy. Cztery moduły warsztatowe i blisko 150 uczestników z czterech krajów Europy – tego jeszcze w Olsztynie nie było!

W efekcie powstało m.in. pięć reklam społecznych odnoszących się do powszechnych, nurtujących młodych ludzi zjawisk. Mistrzem drugiego planu, w najlepszym znaczeniu tego określenia, jest stolica Warmii i Mazur.

W wyniku tygodniowej twórczej pracy młodzi ludzie z Polski, Litwy, Francji i Ukrainy samodzielnie przygotowali spoty zachęcające do głosowania w wyborach, skłaniające do oszczędnego używania papieru, zachęcające do wzajemnej życzliwości, uczulające na niebezpieczeństwa związane z nowymi technologiami i niepohamowaną potrzebą przyciągania uwagi innych.

Wszystkie filmy zrealizowane podczas warsztatów „AdVenture - Youth Adventure In Social Advertising” można obejrzeć w sieci. Oto wykaz tytułów i linków:

„May I have your attention please?!”
Treści w sieci multiplikują się w niewyobrażalnym tempie. Filmy, tutoriale, videoblogi, webinary, komentarze. Każdy może podzielić się wiedzą, doświadczeniem czy opinią. Wszystko to wydaje się całkiem przydatne dopóki nie natrafimy na film o tym, jak ktoś je kaktusa lub wypija duszkiem litr oleju… A Ty? Do czego się posuniesz, by zwrócić na siebie uwagę?

„Sound of... two souls”
Z bruku olsztyńskiej starówki na rozświetloną reflektorami scenę. Film o sile pasji, miłości do muzyki i ludzkiej życzliwości. Bo czasami jeden życzliwy gest może tyle znaczyć...

„#famousfakecake”
Nowe technologie – bez nich nie wyobrażamy sobie życia. Otwierają nieograniczone możliwości rozwoju, ale też wyręczając nas ze wszystkiego, czynią nas bezbronnymi. Umożliwiają kontakt z całym światem, dają dostęp do niezliczonych rozrywek, lecz bywa, że czynią z nas wlepione w ekran smartfona zombie. Gdzie jest cienka granica między konstruktywnym używaniem a uzależnieniem?

„Share”
Po obejrzeniu tego filmu hasło "PODZIEL SIĘ" staję się niepokojąco wielowymiarowe... Nieszablonowy, zaskakujący, w jakiś intrygujący sposób ciepły i optymistyczny film o… no właśnie – o czym?

„That is a tree”
Tysiące drzew znika z powierzchni Ziemi, aby zaspokoić nasze codzienne potrzeby: notatniki, gazety, opakowania... każdego dnia lekkomyślnie zużywamy papier. Jednak nadchodzi czas, gdy nad jedną, niepozorną kartką papieru należy zatrzymać się na chwilę i dobrze zastanowić...

***

Spoty filmowe powstały w ramach projektu "AdVenture - Youth Adventure in Social Advertising", organizowanego przez Instytut KOSMOPOLIS Fundację Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie przy wsparciu Programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Filmy zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Produkcja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.

Te utwory są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne - Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

Partnerami edukacyjnymi WAMA Film Festival są: Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie PLANETA 11.

Czytaj więcej:
wamafestival.pl

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności