Aktualności

Nowy zarząd Stowarzyszenia FILMFORUM

20 lipca 2018
Nowy zarząd Stowarzyszenia FILMFORUM

Piętnastolecie powstania świętujemy intensywnym rozwojem stałych przedsięwzięć, nowymi projektami i wyzwaniami, a także…  zmianami w zarządzie.

11. KAMERALNE LATO wkroczyło w drugą dekadę istnienia rozbudowane o sekcję „INDUSTRY”, dedykowaną młodym twórcom filmowym. Produkowany przez nas WAMA Film Festival, a zwłaszcza jego pion warsztatowy, rozrasta się do rozmiarów średniej wielkości szkoły filmowej. W naszej siedzibie przy ul. Andersa 35 wystartowała „Pracownia A35”, swoista kuźnia nowego pokolenia animatorów kultury. Zaangażowaliśmy się również w działania na rzecz edukacji historycznej, a to za sprawą projektu „To był lipiec 1945”, traktującego o Obławie Augustowskiej. Efektem będzie m.in. film dokumentalny na ten temat.

W latach 2003-2017 zorganizowaliśmy ponad 50 festiwali filmowych, w sumie ponad 1500 pokazów filmowych, i ponad 50 kilkudniowych cyklów warsztatowych i programów edukacyjnych. Aktualnie w ramach działań FILMFORUM szkoli się niemal 500 osób rocznie (młodzież, osoby pracujące z młodzieżą, profesjonaliści z branży filmowej).

Piętnasta rocznica funkcjonowania FILMFORUM to także zmiany w zarządzie stowarzyszenia. Oto nowy skład:

MACIEJ DOMINIAK - dyrektor
Producent, menadżer projektów. Współtwórca Stowarzyszenia "FILMFORUM". Specjalista w zakresie zarządzania finansowego, monitoringu budżetów, obsługi organizacyjno-finansowej i zasad sprawozdawczości w realizacji projektów.

dr hab. MARCIN ADAMCZAK - dyrektor programowy
Filmoznawca, krytyk filmowy, publicysta. Wykłada w Instytucie Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, w PWSFTviT w Łodzi oraz na Uniwersytecie Gdańskim. Dyrektor festiwalu CINEMAFORUM w Warszawie.

ADA BOGDZIEWICZ - dyrektor artystyczny
Historyk sztuki, filmoznawca. Od 2014 r. współtworzy zespół Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Dyrektor artystyczny Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu.

MIROSŁAWA RUDNICKA - główny księgowy
Specjalistka w zakresie zarządzania finansowego, księgowości i administracji. Menadżer finansowy wielu produkcji filmowych i telewizyjnych.

MARCELI ZIELNIK - dyrektor techniczny
Operator obrazu, montażysta, twórca multimedialny. Na co dzień zajmuje się produkcją materiałów filmowych i telewizyjnych.

***

FILMFORUM jest organizacją specjalizującą się w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów związanych z promocją ambitnego kina i edukacją filmową młodzieży. 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności