Aktualności

Wręczenie nagród SCRIPT WARS

14 listopada 2017
Wręczenie nagród SCRIPT WARS

Znamy wyniki pierwszej edycji Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego!

Laureatem Nagrody Głównej został Marcin Ciastoń, autor tekstu „Hiacynt”. Druga Nagroda trafiła w ręce Jagody Szelc, scenarzystki „Delikatnego balansu terroru”. Na podium znalazł się także Piotr Tołoczko (Trzecia Nagroda) wraz ze scenariuszem „Pomiędzy”.

Wyniki pierwszej edycji SCRIPT WARS zostały ogłoszone 12 listopada w Warszawie podczas gali zamknięcia CINEMAFORUM - Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych. 

Jury w składzie: Leszek Bodzak, Michał Oleszczyk, Andrzej Muszyński, Olga Domżała, Anna Spisz i Ada Bogdziewicz podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród:

1. Nagroda Główna - 20.000 PLN ufundowana przez Mazovia Warsaw Film Commission trafiła do Marcina Ciastonia, autora tekstu „Hiacynt” za umiejętne posłużenie się gatunkową formułą policyjnego thrillera, na oczach widza zmieniającego się w przejmującą opowieść o miłości zakazanej, rodzącej się na przekór państwowemu aparatowi przemocy; 

2. Nagroda Druga - 15.000 PLN ufundowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej powędrowała do Jagody Szelc, autorki tekstu „Delikatny balans terroru” za stworzenie własnego języka opowiadania i za zabranie widza do świata fascynującego i drażniącego zarazem, w którym nocne eskapady wygłodniałych bohaterów zmieniają się w surrealistyczny sen, z którego nie chcemy się obudzić;

3. Nagroda Trzecia - 10.000 PLN ufundowana przez ATM Grupa trafiła do Piotra Tołoczko, autora tekstu „Pomiędzy” za delikatność i dowcip w opowiadaniu o zetknięciu grupy przyjaciół ze sprawami ostatecznymi, a także za umiejętne odnalezienie słodko-gorzkiego tonu obyczajowej opowieści, kojarzącej się z najlepszymi osiągnięciami niezależnego kina amerykańskiego.

W finale pierwszej edycji Script Wars – Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego znalazły się następujące teksty:

- „Anatomia” Aleksandry Jankowskiej

- „Grzęzawisko” Agnieszki Dąbrowskiej

- „Klątwa rabina” Magdaleny Wiśniewolskiej

- „Kolorowe łzy” Karoliny Bielawskiej i Małgorzaty Gospodarek

- „Szalone słodziaki” Emila Płoszajskiego i Artura Wyrzykowskiego

- „Wild Wild East” Aleksandry Takuskiej


Finaliści będą mieli możliwość skonsultowania swoich tekstów w Atelier Scenariuszowym w ramach Grup Scenariuszowych.

SCRIPT WARS to konkurs na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego, którego akcja osadzona jest w Warszawie lub na Mazowszu. Adresatami wydarzenia są zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci. Organizatorem SCRIPT WARS jest Mazowiecki Instytut Kultury, operator Mazowieckiego Funduszu Filmowego oraz Mazovia Warsaw Film Commission.

Konkurs SCRIPT WARS odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Partnerami wydarzenia są Polski Instytut Sztuki Filmowej, ATM Grupa, Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, Atelier Scenariuszowe oraz CINEMAFORUM. SCRIPT WARS jest finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, m.st. Warszawy oraz Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Więcej informacji:
www.mwfc.pl

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności