Aktualności

Filmowe Spotkanie u podnóży Alp

12 maja 2017
Filmowe Spotkanie u podnóży Alp

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się międzynarodowe spotkanie filmowe młodzieży z Francji, Węgier, Polski i Ukrainy.

GIF - Grenoble International Film-meeting to zlot młodych pasjonatów sztuki filmowej, umiejscowiony w studenckim mieście Grenoble we Francji. Udział w projekcie pozwoli 60 uczestnikom zdobyć specjalistyczną wiedzę filmową, wymienić się dotychczasowymi doświadczeniami oraz zrealizować własne filmy krótkometrażowe, które zostaną zaprezentowane publiczności podczas otwartej uroczystości finałowej.

Bardzo duże znaczenie dla projektu ma wielokulturowy charakter miasta Grenoble. Poza rodowitymi Francuzami, mieszka w nim również ludność napływowa, której odsetek rośnie z roku na rok. Wielokulturowy wymiar miasta sprawia, że nierzadko występują w nim konflikty, zwłaszcza między ludnością pochodzącą z krajów o skrajnie innych kulturach i światopoglądach. Międzynarodowy projekt filmowy przyczyni się do zniwelowania radykalnych postaw poprzez umożliwienie integracji uczestnikom wywodzącym się z różnych kręgów kulturowych. Intencją uczestników jest wspólna praca artystyczna, która umożliwi im lepsze zrozumienie siebie nawzajem i nawiązanie niepowtarzalnych relacji, wolnych od uprzedzeń oraz dyskryminacji na podłożu rasowym.

Młodzież uczestnicząca w zlocie Grenoble International Film-meeting weźmie także udział w 3. edycji programu szkoleniowego KINOGRAPHE, organizowanego we współpracy z Universytetem Grenoble Alpes. Wykłady obejmą zagadnienia dotyczące ogólnych wskazówek dla młodych twórców filmowych oraz wykorzystania muzyki w kinie. Dodatkowo, planowane praktyczne warsztaty będą dotyczyły zasad posługiwania się kamerą i oświetleniem oraz rejestracji dźwięku.

Filmy zrealizowane przez uczestników Grenoble International Film-meeting zostaną zaprezentowane publiczności 20 maja 2017 o godzinie 19:30. Po zakończeniu projektu będzie można obejrzeć je także w serwisie internetowym YouTube.

GIF - Grenoble International Film-meeting odbędzie się w dniach 15 - 21 maja 2017 roku.
Działania uczestników można śledzić na fanpage’u facebook.com/grenoblefilm

 

GIF - Grenoble International Film-meeting
organizers:
Association Les Arts du Spectacle (Francja)
Instytut KOSMOPOLIS (Polska)
CINEMAHALL INGO (Ukraina)
SZITAFILM KFT. (Węgry)

Projekt realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej ERASMUS+

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności