Aktualności

Gdańsk DocFilm Festival nominuje filmy do Nagrody im. Jana Machulskiego!

04 czerwca 2014
Gdańsk DocFilm Festival nominuje filmy do Nagrody im. Jana Machulskiego!

W tym roku Jury Gdańsk DocFilm Festival po raz pierwszy nominuje polskich twórców do Nagród Polskiego Kina im. Jana Machulskiego.

Spośród wszystkich polskich filmów dokumentalnych będących w konkursie głównym, Jury przyzna nominacje (edycja 2015) w następujących kategoriach: 
- „Najlepszy film dokumentalny” 
- „Najlepsze zdjęcia” 
- „Najlepszy montaż” 

Nagrody Młodego Kina im. Jana Machulskiego to projekt polegający na prezentacji, promocji i uhonorowaniu najzdolniejszych, młodych filmowców, działających do tej  pory poza głównym nurtem kinematografii.  Nagrody przyznaje OFFOWA AKADEMIA FILMOWA – gremium fachowców (filmowców,  dziennikarzy i producentów), którzy wyłaniają zwycięzców, na podstawie nominacji  przyznawanych przez niezależne składy jurorskie czołowych, polskich festiwali młodego kina.

Prezentacja i wręczenie nagród odbędzie się podczas 13. edycji CINEMAFORUM –  Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych w Warszawie.

Więcej  informacji na temat nagrody: http://janmachulski.pl/ 

Więcej informacji na temat Gdańsk DocFilm Festival, w tym szczegółowy program, opisy filmów, spot reklamowy, zdjęcia z filmów dostępne są na stronie: 
http://www.gdanskdocfilm.pl/

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności