Aktualności

Kino od kuchni – spotkanie z montażystą

10 kwietnia 2014
Kino od kuchni – spotkanie z montażystą

Filmoteka Narodowa zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Kino od kuchni – w ramach którego wspólnie z publicznością odkrywamy tajniki poszczególnych profesji filmowych (17 kwietnia, Kino ILUZION). 

Będzie to już drugie spotkanie przybliżające widzom zasady i technikę montażu. W maju 2013 roku, o montażu i pracy przy filmie „Lęk wysokości” opowiadał filmowiec - Jacek Barzan. Jego wiedza i interesujące przedłożenie tematu spotkało się z tak dużym uznaniem wśród zgromadzonej publiczności, iż postanowiliśmy powrócić raz jeszcze do tego tematu.  Tym razem, naszym gościem będzie Krzysztof Szpetmański – montażysta takich filmów jak: „Kamienie na szaniec”, „Papusza”, czy „Bilet na księżyc”, który swoją wiedzą w dziedzinie montażu podzieli się w oparciu o zrealizowany niedawno film w reżyserii Macieja Pieprzycy - "Chce się żyć".

Krzysztof Szpetmański – montażysta filmów: „Chce się żyć”, „Joanna”, „Dług”, „Enen”, „Wszystko co kocham”, „Plac Zbawiciela”. Współpracował m.in. z Feliksem Falkiem, Robertem Glińskim, Jackiem Bromskim, Michałem Rosą czy Krzysztofem Krauze i Joanną Kos-Krauze. Kilkukrotnie nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej ORŁY. W 2006 roku został uhonorowany Polską Nagrodą Filmową oraz nagrodą za montaż do filmu "Mój Nikifor" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Szczegóły na www.iluzjon.fn.org.pl

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności