×

Ostrzeżenie

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 913

Aktualności

DOK.RESTART I DOK.INCUBATOR ROZPOCZYNAJĄ NABÓR 2014

11 marca 2014
Autor: ,
DOK.RESTART I DOK.INCUBATOR ROZPOCZYNAJĄ NABÓR 2014

DOK. Restart - nowa inicjatywa Szkoły Wajdy i DOK.Incubator oraz  międzynarodowe warsztaty DOK.Incubator ogłaszają nabór 2014. Pierwsze edycje obu warsztatów już na 54.Krakowskim Festiwalu Filmowym. 

 

Tradycyjna twórczość dokumentalna boryka się z problemami finansowymi i dystrybucyjnymi. Płonne wydaje się namawianie nadawców, by nadal inwestowali pieniądze w dokument artystyczny – tak, jak to robili do tej pory. Jednak wciąż są widzowie, którzy chętnie chodzą na filmy dokumentalne do kina i  którzy chcą je oglądać na festiwalach filmowych. Są to jednak odbiorcy coraz bardziej wymagający, których interesuje tylko wybitne kino. Jaka jest różnica między filmem dobrym i doskonałym? To poświęcony mu czas, pieniądze, wizja i wytrwałość twórców.

 

Szkoła Wajdy, mająca duże doświadczenie w organizacji programów wspierających rozwój projektów fabularnych i dokumentalnych, nawiązała współpracę z DOK.Incubator. Wspólnie stworzyli DOC.Restart: trzydniowe intensywne warsztaty przeznaczone wyłącznie dla polskich projektów dokumentalnych w fazie produkcji.

 

Terminy zgłoszeń:

 

3 marca – DOK.Incubator (półroczne warsztaty prowadzące do wersji „rough cut”)

 

11 kwietnia – DOK.Restart (intensywne warsztaty trzydniowe z prezentacją podczas Docs to Go na Krakowskim Festiwalu Filmowym)

 

  

 

DOK.RESTART - TRZYDNIOWE INTENSYWNE WARSZTATY W KRAKOWIE

 

DOK.Restart, wspólna inicjatywa Szkoły Wajdy i DOK.Incubator, będzie miała swoją pierwszą edycję podczas nadchodzącego 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Będą to intensywne trzydniowe warsztaty, adresowane do pełno- i średniometrażowych filmów dokumentalnych z Polski na zaawansowanym etapie produkcji.  Uczestnicy DOK.Restartu pod okiem międzynarodowej grupy ekspertów związanych z DOK.Incubator będą pracowali nad tym jak najlepiej opowiedzieć daną historię i jak stworzyć adekwatną strategię marketingową i dystrybucyjną. Projekty będą miały szansę zaprezentowania się na Docs to Go!, będącym częścią wydarzeń branżowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego  i koordynowanym wspólnie z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ostateczna lista wybranych SZEŚCIU  projektów zostanie ogłoszona pod koniec kwietnia. Głównymi organizatorami są Szkoła Wajdy oraz DOK.Incubator. Nabór na DOK.Restart trwa do 11 kwietnia.

 

Formularz aktywacyjny będzie dostępny od połowy lutego. Informacji udziela Magdalena Bociarska: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Więcej informacji o DOK.Restart na www.wajdaschool.pl.

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności