Aktualności

Znamy termin tegorocznych warsztatów Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii

17 kwietnia 2015
Znamy termin tegorocznych warsztatów Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii

Znane są już daty warsztatów filmowych i fotograficznych, organizowanych w ramach Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii.

POLSKO - NORWESKA AKADEMIA FILMU I FOTOGRAFII

Założeniem projektu jest poznanie, udokumentowanie (wizyty studyjne, plenery, warsztaty) i zaprezentowanie (wystawy, pokazy filmów) historii przemian kulturowych w obu krajach na przykładzie miast Wielkopolski (od miast trzech kultur – polskiej, niemieckiej i żydowskiej do miast monokulturowych) oraz Oslo (powstawanie miast różnorodnych kulturowo).

Warsztaty są okazją dla amatorów fotografii i filmu na zmierzenie się z tematem wielokulturowości, oraz doskonalenie technik pod okiem profesjonalnych wykładowców.

WARSZTATY FILMOWE

Zajęcia praktyczne obejmą podstawy reżyserii, przygotowania tekstu scenariuszowego, realizacji obrazu filmowego, aktorstwa, montażu i postprodukcji.

Cykl edukacyjny odbędzie się w formie dwóch zjazdów warsztatowych: 

Moduł I: 
w dniach 17-23 sierpnia 2015 r. w Oslo

Moduł II: 
w dniach 26-30 września 2015 r. w Jarocinie. 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Sesje wykładowe będą obejmować przemowy dotyczące inspiracji, opowiadania obrazem, czytania, robienia, wybierania i edytowania fotografii ze specjalnym uwzględnieniem fotografii środowiska (architektury i krajobrazu) oraz ludzi w ich otoczeniu.

Warsztaty odbędą się w dniach 17-23 sierpnia 2015 r. w Oslo.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej:
www.norwayacademy.eu 

NORWEGIA W POLSCE

NORWESKO-POLSKA AKADEMIA FILMU I FOTOGRAFII jest kompleksowym programem edukacyjno-kulturalnym, którego celem jest prezentacja kultury polskiej w Norwegii i norweskiej w Polsce. 

Projekt jest finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych w ramach programu: „Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego”, oraz współfinansowany przez Gminę Jarocin i Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności