Aktualności

Przedszkole Filmowe 2015

14 kwietnia 2015
Przedszkole Filmowe 2015

Program Szkoły Wajdy przeznaczony dla osób, które chcą zrealizować swój pierwszy film dokumentalny pod okiem profesjonalistów.

Przedszkole Filmowe to program skierowany do młodych ludzi (powyżej 15 roku życia) - uczniów szkół średnich i studentów pierwszych lat studiów, którzy interesują się filmem i podjęli już pierwsze próby fotograficzne, filmowe lub literackie. 

Warsztaty odbywają się w weekendowych sesjach raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące przez rok. Podczas spotkań uczestnicy pracują nad realizacją swoich pomysłów filmowych i wspólnie szukają dla nich najlepszej formy.

Przedszkole w tym roku poprowadzą: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter – absolwenci Szkoły Wajdy, jedni z najzdolniejszych dokumentalistów młodego pokolenia, autorzy filmów pokazywanych i nagradzanych podczas festiwali na całym świecie.

Na zajęcia zapraszani są mistrzowie filmu polskiego, tacy jak: Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Marcel Łoziński, Jacek Bławut oraz inni profesjonaliści z branży filmowej: operatorzy, dźwiękowcy, montażyści, producenci.

Nabór do tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego potrwa do 20 kwietnia.
Na podstawie kwestionariusza oraz rozmowy kwalifikacyjnej do udziału zakwalifikuje się 15 uczestników. Udział w programie Przedszkole Filmowe jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje:
www.wajdaschool.pl

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności