Aktualności

5. edycja Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza

15 kwietnia 2014
5. edycja Akademii Filmowej im. Piotra Łazarkiewicza

Do 27 czerwca można zgłaszać się na warsztaty filmowe, które odbędą się w dniach 10-16 sierpnia 2014 r. w Jarocinie. Tegoroczny program Akademii skoncentrowany będzie głównie wokół realizacji filmów dokumentalnych.

Pod okiem specjalistów, uczestnicy warsztatów przejdą przez cały proces tworzenia filmu, od scenariusza do gotowego dzieła. Efekty pracy młodych filmowców zostaną zaprezentowane w trakcie uroczystego finału Akademii, w jarocińskim kinie ECHO, w dniu 16 sierpnia 2014 r.

Warsztaty w Jarocinie będą projektem pilotażowym dla Norwesko-Polskiej Akademii Filmu i Fotografii - dużego, międzynarodowego programu edukacyjnego, realizowanego w przyszłym roku w Oslo. Udział w Akademii Filmowej w Jarocinie będzie jedną z dróg rekrutacji uczestników do udziału w warsztatach filmowych w Norwegii!

Tematyka krótkich filmów fabularnych, realizowanych podczas warsztatów, skoncentruje się wokół wątków związanych z szeroko rozumianą multikulturowością, gdzie najważniejszym założeniem będzie promowanie wartości związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych.

Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku 16-28 lat. Opłata akredytacyjna za udział w Akademii wynosi jedynie 400,00 zł brutto i gwarantuje udział we wszystkich wydarzeniach objętych programem, zakwaterowanie w dniach 10-16 sierpnia 2014 r. oraz wyżywienie (3 posiłki dziennie). Liczba miejsc jest ograniczona.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach powinny przesłać dokładnie wypełniony FORMULARZ UCZESTNICTWA w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 czerwca 2014 r. na adres:

Stowarzyszenie FILMFORUM
INQBATOR Edukacji Kulturalnej
ul. Dolnośląska 3, 01-736 Warszawa
z dopiskiem "AKADEMIA FILMOWA 2014"

Do zgłoszenia należy załączyć list motywacyjny oraz pomysł na dokumentalny film krótkometrażowy.

Patronem Akademii jest zmarły w 2007 roku, reżyser Piotr Łazarkiewicz, autor filmu dokumentalnego "Fala" (1985 r.), w którym pokazał najważniejsze dla Jarocina i jego mieszkańców wydarzenie: Festiwal Muzyki Rockowej. Aby uczcić pamięć twórcy, od 5 lat w Jarocinie organizowana jest Akademia Filmowa jego imienia. Głównym opiekunem artystycznym projektu jest małżonka patrona - uznana reżyserka i scenarzystka Magdalena Łazarkiewicz.

Biuro organizacyjne:

Stowarzyszenie FILMFORUM:
Michał Konca
tel.: 22 392 03 22
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Stowarzyszenie JAROCIN XXI
Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak
tel.: 62 747 11 19,
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Jarocin XXI i Stowarzyszenie FILMFORUM

Akademia objęta jest mecenatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i wypełnienie formularzy zgłoszeniowych:
1. Regulamin Akademii
2. FORMULARZ UCZESTNICTWA (do pobrania - format PDF)
3. FORMULARZ UCZESTNICTWA (do pobrania - format Word)

Szczegóły dotyczące programu warsztatów już wkrótce pojawią się na stronach internetowych: www.akademia.jarocin.pl i www.facebook.com/akademiajarocin.

 

Obejrzyj materiał filmowy

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności