Aktualności

CINEMAFORUM otwiera nabór filmów

04 września 2015
CINEMAFORUM otwiera nabór filmów

Do 19 października można zgłaszać filmy do Konkursu Głównego 14. edycji Międzynarodowego Forum Niezależnych Filmów Fabularnych.

CINEMAFORUM – 14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych to jeden z najważniejszych festiwali młodego kina w Polsce. Co roku daje możliwość zaprezentowania kilkudziesięciu najlepszych filmów fabularnych (także animacji) jakie powstały w kraju i za granicą, a ich twórcy mają niepowtarzalną szansę do skonfrontowania swojej twórczości zarówno z fachowym jury, jak i innymi autorami oraz żywiołową publicznością.

Definicja „niezależności” w przypadku festiwalu traktowana jest dosyć szeroko – w konkursie prezentowane są zarówno etiudy studenckie, profesjonalne filmy pełnometrażowe, jak i produkcje całkowicie amatorskie. W Konkursie Głównym mogą wziąć udział filmy fabularne (w tym animacje), wyprodukowane po 1 stycznia 2014 roku, reprezentujące wszelkie formy i gatunki filmowe. Tematyka filmów jest dowolna. Czas projekcji filmów zgłoszonych do udziału w Festiwalu nie jest ograniczony.

Aby zgłosić film do Konkursu Głównego należy wypełnić Formularz Zgłoszenia i przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 października 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres Biura Festiwalu:

Stowarzyszenie FILMFORUM
ul. Mińska 25 – bud. 8
03-808 Warszawa
z dopiskiem: „CINEMAFORUM 2015”

Zgłaszający powinien także potwierdzić swoje zgłoszenie, wysyłając do Organizatora wypełniony Formularz Zgłoszenia w formie elektronicznej wraz z kadrem ilustrującym zgłoszony film i zdjęciem reżysera.

Filmy do udziału w Festiwalu można zgłosić poprzez publikację on-line w serwisie internetowym VIMEO (dostęp do filmu powinien być zabezpieczony hasłem) lub przesyłając nośnik preselekcyjny w formacie DVD lub Blu-Ray.

Informacje na temat wyników prac komisji preselekcyjnej będą opublikowane na stronie internetowej Festiwalu do dnia 30 października 2015 r.

CINEMAFORUM – 14. Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych odbędzie się w dniach 25-29 listopada 2015 r. w Kinie KINOTEKA (Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa).

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM

CINEMAFORUM objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Miasta Stołecznego Warszawa oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem festiwalu:
1. Regulamin CINEMAFORUM
2. FORMULARZ ZGŁOSZENIA FILMU (do pobrania - format PDF)
3. FORMULARZ ZGŁOSZENIA FILMU (do pobrania - format Word)

 

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności