Aktualności

9. ŻubrOFFka czeka na filmy

28 maja 2014
9. ŻubrOFFka czeka na filmy

Trwa nabór filmów na 9. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, który odbędzie się w dniach 3 – 7 grudnia 2014 roku w Białymstoku.

Organizatorzy festiwalu – Białostocki Ośrodek Kultury DKF „GAG” - zapraszają twórców do zgłaszania swoich filmów do konkursów. Twórca najlepszego obrazu (Grand Prix) otrzyma nagrodę w wysokości 2000 € i szansę na podpisanie umowy z ShortsTV – liderem światowej dystrybucji filmów krótkometrażowych!

Festiwal od dziewięciu lat buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem – ŻUBROFFKA jest miejscem, gdzie spotyka się energia obu tych światów. W ubiegłym roku festiwal odwiedziło przeszło 8000 widzów, w tym ponad 100 przedstawicieli branży filmowej. Komisja selekcyjna zakwalifikowała 73 filmy do sekcji konkursowych, oprócz tego pokazano ponad 200 filmów w programach pozakonkursowych.

W 2014 roku pokazy filmów, jak co roku, odbywać się będą nie tylko w Białymstoku, ale także w innych, zaprzyjaźnionych podlaskich miejscowościach. Festiwal to nie tylko pokazy filmowe i konkursy. Jak zawsze, w ramach ŻUBROFFKI odbędą się także koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne, warsztaty i wiele innych. Jak co roku, festiwal przygotował nową oprawę wizualną, za którą odpowiedzialna jest Iza Sroka na podstawie logo autorstwa duetu Kijek/Adamski.

W tym roku filmowcy mogą zgłaszać swoje produkcje do 6 konkursów (w tym nowego, skierowanego do twórców realizujących filmy dla najmłodszych).

 

Konkursy międzynarodowe:

OKNO NA WSCHÓD – konkurs na najlepszy film niezależny skierowany do filmowców z krajów byłego bloku państw socjalistycznych

CAŁY TEN ŚWIAT – skierowany do twórców z całego świata – z wyłączeniem uczestników konkursów krajowych i OKNA NA WSCHÓD

 

Konkursy polskie

AMATORZY – konkurs skierowanych do twórców amatorów, którzy tworzą autorskie filmy, mimo iż nie ukończyli ŻADNEJ szkoły filmowej i artystycznej

STUDENCI – konkurs na najlepszy film studencki zrealizowany w polskich szkołach filmowych i artystycznych

NIEZALEŻNI – konkurs skierowany do twórców niezależnych, absolwentów szkół filmowych i artystycznych tworzących autorskie kino

 

Konkurs skierowany do polskich i zagranicznych twórców

DZIECIAKI - konkurs na najlepszy film dla dzieci, ciekawostką jest fakt, że jury w konkursie będą dzieci

 

Przyznawane będą również nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia, a także Muzykę. Nie zabraknie także Nagrody Publiczności, czyli Nagrody Dzikiego Żubra.

 

Terminy zgłaszania filmów:

Filmy zagraniczne: 1 września 2014

Filmy polskie: 1 października 2014

Zgłoszeń można dokonywać on-line na stronie www.filmfestivallife.com/Zubroffka-International-Short-Film-Festival

oraz tradycyjnie drogą pocztową- szczegóły tutaj: www.zubroffka.pl/zglos-film-2-2/

 

Zapraszamy na Podlasie, do krainy żubra i filmu!

www.zubroffka.pl

www.facebook.com/zubroffka  

Komentarze - facebook

Komentarze - Filmforum

Zaloguj się, by skomentować
Powrót do listy aktualności Powrót do listy aktualności