Aktualności

Interaktywne warsztaty dla najmłodszych w Radomiu

30 June 2016
Interaktywne warsztaty dla najmłodszych w Radomiu

Fundacja Legalna Kultura organizuje warsztaty dla najmłodszych w ramach 9. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO.

WARSZTATY FUNDACJI LEGALNA KULTURA, połączone z pokazem filmu „Robinson Cruzoe” to interaktywny warsztat dla dzieci w wieku przedszkolnym, bazujący na technice gier i zabaw.

Podczas zajęć omówione zostaną podstawowe wartości etyczne: pojęcia dobra i zła, bycia fair wobec innych oraz szacunku do otaczającego nas świata. Istotnym elementem spotkania będzie wyjaśnienie młodym ludziom czym jest kultura, do kogo należą dobra kultury i w jaki sposób możemy kulturę współtworzyć. Prowadzący wcieli się w rolę przewodnika dzieci po świecie najważniejszych wartości i pomoże im samodzielnie dotrzeć do właściwych wniosków. 

LEGALNA KULTURA działa po to, aby uświadomić wszystkim, że sposób w jaki korzystamy z kultury ma na nią ogromny wpływ. To kampania pozytywna, integruje środowiska twórców i odbiorców kultury. Kształtuje poczucie odpowiedzialności za kulturę w cyfrowej rzeczywistości, promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury. Promocja świadomego uczestnictwa w kulturze odbywa się poprzez interdyscyplinarne, wielopoziomowe działania w obszarze edukacji, wydarzeń kulturalnych i komunikacji w Internecie.

CZWARTEK (7 lipca 2016)10:30 - 12:40
Kino HELIOS 
ul. Poniatowskiego 5
Radom

więcej informacji:
www.kameralnelato.pl
www.legalnakultura.pl

Comments - facebook

Comments - Filmforum

Login to post comments
Back to projects Back to projects