Aktualności

Zgłoś się na Warsztaty Filmowe KAMERALNE LATO 2016!

22 April 2016
Zgłoś się na Warsztaty Filmowe KAMERALNE LATO 2016!

Warsztaty odbędą się w dniach 3-9 lipca 2016 roku w ramach 9. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu.

Od pomysłu do premiery 

Warsztaty KAMERALNEGO LATA to okazja, by pod okiem uznanych twórców i profesjonalnych techników planu filmowego przejść całą drogę powstawania filmu - od pomysłu do publicznej, uroczystej premiery podczas gali zamknięcia festiwalu. Dwie grupy młodych adeptów sztuki filmowej, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, zrealizują filmy krótkometrażowe i będą mieli okazję stworzyć zgraną ekipę.

Na warsztaty zostaną zaproszeni przedstawiciele branży filmowej i telewizyjnej, którzy podczas cyklu wykładów i szkoleń praktycznych prezentować będą tajniki swoich filmowych profesji. W latach ubiegłych wykładowcami warsztatów byli m.in.: Magdalena Łazarkiewicz, Radosław Piwowarski, Janusz Zaorski, Radosław Ładczuk, Andrzej Wolf, Eryk Lubos, Mateusz Damięcki, Wojciech Solarz, Lidia Popiel, Arkadiusz Jakubik, Antoni Królikowski, Barbara Białowąs, Rafael Lewandowski i Grzegorz Jaroszuk.

Uczestnicy warsztatów zdobędą  przede wszystkim praktyczną wiedzę filmową z zakresu podstaw reżyserii, przygotowania tekstu scenariuszowego, realizacji obrazu filmowego, montażu i postprodukcji.

Warsztaty od lat organizowane są we współpracy z mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji, która zapewnia zaplecze organizacyjne i wsparcie logistyczne podczas realizowanych szkoleń. Wielką atrakcją jest również realizacja scen plenerowych z udziałem jednostek specjalnych Policji i profesjonalnych kaskaderów.

W Warsztatach udział może wziąć każdy w wieku od 15 do 30 lat. Uczestnicy wybrani zostaną spośród osób, które prześlą do organizatorów formularz zgłoszeniowy i pomysł na scenariusz. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia

Formularze zgłoszeniowe należy dostarczyć do dnia 6 czerwca 2016 r. na adres:

Stowarzyszenie "FILMFORUM"
ul. Mińska 25 - bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory) 

z dopiskiem: KAMERALNE LATO 2016 - WARSZTATY

oraz przesłać w wersji elektronicznej na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

1. Regulamin Warsztatów Filmowych
2. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - (do pobrania - format PDF)
3. FORMULARZ UCZESTNICTWA (do pobrania - format Word)

 

Więcej informacji: 
www.kameralnelato.pl

 

KAMERALNE LATO 2016

Organizator: FILMFORUM • Współorganizatorzy: Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu; 
ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych •  Partnerzy Główni: Miasto Radom; Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej;
Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji • Sponsor: ROSA Spółka Akcyjna • Partner logistyczny: Mercedes - Benz Zeszuta sp. z o. o.
• Partnerzy Edukacyjni: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych 
i Fabularnych w Warszawie; Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu • Partner: Kino Helios

 

zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

zadanie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

Comments - facebook

Comments - Filmforum

Login to post comments
Back to projects Back to projects